
STMicroelectronics
Product No:
LMV822IQ2T
Manufacturer:
Package:
8-DFN (2x2)
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5865
1.5865
10
1.4212
14.212
25
1.349
33.725
100
1.107985
110.7985
250
1.03569
258.9225
500
0.915268
457.634
1000
0.72258
722.58
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.9V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-UFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 300µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LMV822 |
| Current - Input Bias | 60 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 5.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 3.5 mV |
| Supplier Device Package | 8-DFN (2x2) |
| Current - Output / Channel | 70 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |