
STMicroelectronics
Product No:
LMV823AIST
Manufacturer:
Package:
10-MiniSO
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 10MINISO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.691
1.691
10
1.5181
15.181
25
1.43222
35.8055
100
1.220275
122.0275
250
1.145776
286.444
500
1.002535
501.2675
1000
0.83068
830.68
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.9V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 300µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LMV823 |
| Current - Input Bias | 60 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 5.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 800 µV |
| Supplier Device Package | 10-MiniSO |
| Current - Output / Channel | 70 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |