
STMicroelectronics
Product No:
LMV824AIYDT
Manufacturer:
Package:
14-SO
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.4035
2.4035
10
2.1603
21.603
25
2.03794
50.9485
100
1.73641
173.641
250
1.630466
407.6165
500
1.426653
713.3265
1000
1.182085
1182.085
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.9V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 300µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | LMV824 |
| Current - Input Bias | 60 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 5.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 800 µV |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Current - Output / Channel | 70 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |