
onsemi
Product No:
LMV824DTBR2G
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.672
1.672
10
1.5048
15.048
25
1.41968
35.492
100
1.13563
113.563
250
0.9937
248.425
500
0.965314
482.657
1000
0.766574
766.574
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 2V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | LMV824 |
| Current - Input Bias | 119 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 5.6 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 45 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |