
onsemi
Product No:
LMV982MUTAG
Manufacturer:
Package:
10-UQFN (1.4x1.8)
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 10UQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8645
0.8645
10
0.7695
7.695
25
0.73036
18.259
100
0.56088
56.088
250
0.495672
123.918
500
0.469604
234.802
1000
0.365246
365.246
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.48V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 10-UFQFN |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 75µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LMV982 |
| Current - Input Bias | 1 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 10-UQFN (1.4x1.8) |
| Current - Output / Channel | 65 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |