Home / RF Amplifiers / LNA-20-00100400-35-25P
LNA-20-00100400-35-25P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
LNA-20-00100400-35-25P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP VSAT 100MHZ-4GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 20dB
P1dB 25dBm
Series LNA
Package Box
RF Type VSAT
Frequency 100MHz ~ 4GHz
Noise Figure 3.5dB
Package / Case Module, SMA Connectors
Product Status Active
Test Frequency 100MHz ~ 4GHz
Current - Supply 400mA
Voltage - Supply 15V