Home / RF Amplifiers / LNA-20-00100800-40-20P
LNA-20-00100800-40-20P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
LNA-20-00100800-40-20P
Description:
IC RF AMP VSAT 100MHZ-8GHZ MOD
Gain 20dB
P1dB 20dBm
RF Type VSAT
Frequency 100MHz ~ 8GHz
Noise Figure 4dB
Package / Case Module, SMA Connectors
Product Status Active
Test Frequency 100MHz ~ 8GHz
Current - Supply 250mA
Voltage - Supply 15V