Home / RF Amplifiers / LNA-20-00104000-75-15P
LNA-20-00104000-75-15P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
LNA-20-00104000-75-15P
Description:
IC RF AMP VSAT 100MHZ-40GHZ MOD
Gain 20dB
P1dB 15dBm
RF Type VSAT
Frequency 100MHz ~ 40GHz
Noise Figure 7.5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 100MHz ~ 40GHz
Current - Supply 450mA
Voltage - Supply 15V