Home / RF Amplifiers / LNA-20-01000200-10-15P
LNA-20-01000200-10-15P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
LNA-20-01000200-10-15P
Description:
IC RF AMP VSAT 1GHZ-2GHZ MODULE
Gain 20dB
P1dB 15dBm
RF Type VSAT
Frequency 1GHz ~ 2GHz
Noise Figure 1dB
Package / Case Module, SMA Connectors
Product Status Active
Test Frequency 1GHz ~ 2GHz
Current - Supply 225mA
Voltage - Supply 15V