Home / RF Amplifiers / LNA-20-02000800-17-15P
LNA-20-02000800-17-15P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
LNA-20-02000800-17-15P
Description:
IC RF AMP VSAT 2GHZ-8GHZ MODULE
Gain 20dB
P1dB 15dBm
RF Type VSAT
Frequency 2GHz ~ 8GHz
Noise Figure 1.7dB
Package / Case Module, SMA Connectors
Product Status Active
Test Frequency 2GHz ~ 8GHz
Current - Supply 250mA
Voltage - Supply 15V