Home / RF Amplifiers / LNA-20-02002000-55-25P
LNA-20-02002000-55-25P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
LNA-20-02002000-55-25P
Description:
IC RF AMP VSAT 2GHZ-20GHZ MODULE
Gain 20dB
P1dB 25dBm
RF Type VSAT
Frequency 2GHz ~ 20GHz
Noise Figure 5.5dB
Package / Case Module, SMA Connectors
Product Status Active
Test Frequency 2GHz ~ 20GHz
Current - Supply 550mA
Voltage - Supply 15V