Home / RF Amplifiers / LNA-20-12001800-20-15P
LNA-20-12001800-20-15P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
LNA-20-12001800-20-15P
Description:
IC RF AMP VSAT 12GHZ-18GHZ MOD
Gain 20dB
P1dB 15dBm
RF Type VSAT
Frequency 12GHz ~ 18GHz
Noise Figure 2dB
Package / Case Module, SMA Connectors
Product Status Active
Test Frequency 12GHz ~ 18GHz
Current - Supply 225mA
Voltage - Supply 15V