Home / RF Amplifiers / LNA-20-18002650-55-25P
LNA-20-18002650-55-25P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
LNA-20-18002650-55-25P
Description:
IC RF AMP VSAT 18GHZ-26.5GHZ MOD
Gain 20dB
P1dB 25dBm
RF Type VSAT
Frequency 18GHz ~ 26.5GHz
Noise Figure 5.5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 18GHz ~ 26.5GHz
Current - Supply 550mA
Voltage - Supply 15V