Home / RF Amplifiers / LNA-20-18004000-55-15P
LNA-20-18004000-55-15P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
LNA-20-18004000-55-15P
Description:
IC RF AMP VSAT 18GHZ-40GHZ MOD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Gain 20dB
P1dB 15dBm
RF Type VSAT
Frequency 18GHz ~ 40GHz
Noise Figure 5.5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 18GHz ~ 40GHz
Current - Supply 400mA
Voltage - Supply 15V