Home / RF Amplifiers / LNA-30-00100600-35-20P
LNA-30-00100600-35-20P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
LNA-30-00100600-35-20P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP VSAT 100MHZ-6GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 30dB
P1dB 20dBm
Series LNA
Package Box
RF Type VSAT
Frequency 100MHz ~ 6GHz
Noise Figure 3.5dB
Package / Case Module, SMA Connectors
Product Status Active
Test Frequency 100MHz ~ 6GHz
Current - Supply 300mA
Voltage - Supply 15V