Home / RF Amplifiers / LNA-30-02000600-09-10P
LNA-30-02000600-09-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
LNA-30-02000600-09-10P
Description:
IC RF AMP VSAT 2GHZ-6GHZ MODULE
Gain 30dB
P1dB 10dBm
RF Type VSAT
Frequency 2GHz ~ 6GHz
Noise Figure 0.9dB
Mounting Type Connector Mount
Package / Case Module, SMA Connectors
Product Status Active
Test Frequency 2GHz ~ 6GHz
Current - Supply 200mA
Voltage - Supply 15V