Home / RF Amplifiers / LNA-30-02001200-16-10P
LNA-30-02001200-16-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
LNA-30-02001200-16-10P
Description:
IC RF AMP VSAT 2GHZ-12GHZ MODULE
Gain 30dB
P1dB 10dBm
RF Type VSAT
Frequency 2GHz ~ 12GHz
Noise Figure 1.6dB
Package / Case Module, SMA Connectors
Product Status Active
Test Frequency 2GHz ~ 12GHz
Current - Supply 200mA
Voltage - Supply 15V