Home / RF Amplifiers / LNA-30-02004000-70-15P
LNA-30-02004000-70-15P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
LNA-30-02004000-70-15P
Description:
IC RF AMP VSAT 2GHZ-40GHZ MODULE
Gain 30dB
P1dB 15dBm
RF Type VSAT
Frequency 2GHz ~ 40GHz
Noise Figure 7dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 2GHz ~ 40GHz
Current - Supply 450mA
Voltage - Supply 15V