Home / RF Amplifiers / LNA-30-06001800-15-10P
LNA-30-06001800-15-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
LNA-30-06001800-15-10P
Description:
IC RF AMP VSAT 6GHZ-18GHZ MODULE
Gain 30dB
P1dB 10dBm
RF Type VSAT
Frequency 6GHz ~ 18GHz
Noise Figure 1.5dB
Package / Case Module, SMA Connectors
Product Status Active
Test Frequency 6GHz ~ 18GHz
Current - Supply 250mA
Voltage - Supply 15V