Home / RF Amplifiers / LNA-30-08001200-15-15P
LNA-30-08001200-15-15P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
LNA-30-08001200-15-15P
Description:
IC RF AMP VSAT 8GHZ-12GHZ MODULE
Gain 30dB
P1dB 15dBm
RF Type VSAT
Frequency 8GHz ~ 12GHz
Noise Figure 1.5dB
Package / Case Module, SMA Connectors
Product Status Active
Test Frequency 8GHz ~ 12GHz
Current - Supply 275mA
Voltage - Supply 15V