Home / RF Amplifiers / LNA-40-00100800-15-10P
LNA-40-00100800-15-10P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
LNA-40-00100800-15-10P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP VSAT 100MHZ-8GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 40dB
P1dB 10dBm
Series LNA
Package Box
RF Type VSAT
Frequency 100MHz ~ 8GHz
Noise Figure 1.5dB
Mounting Type Connector Mount
Package / Case Module, SMA Connectors
Product Status Active
Test Frequency 100MHz ~ 8GHz
Current - Supply 250mA
Voltage - Supply 15V