Home / RF Amplifiers / LNA-40-00104000-58-5P
LNA-40-00104000-58-5P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
LNA-40-00104000-58-5P
Description:
IC RF AMP VSAT 100MHZ-40GHZ MOD
Gain 40dB
P1dB 5dBm
RF Type VSAT
Frequency 100MHz ~ 40GHz
Noise Figure 5.8dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 100MHz ~ 40GHz
Current - Supply 400mA
Voltage - Supply 15V