Home / RF Amplifiers / LNA-40-02004000-57-5P
LNA-40-02004000-57-5P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
LNA-40-02004000-57-5P
Description:
IC RF AMP VSAT 2GHZ-40GHZ MODULE
Gain 40dB
P1dB 5dBm
RF Type VSAT
Frequency 2GHz ~ 40GHz
Noise Figure 5.7dB
Package / Case Module, SMA Connectors
Product Status Active
Test Frequency 2GHz ~ 40GHz
Current - Supply 400mA
Voltage - Supply 15V