Home / RF Amplifiers / LNA-40-04000800-12-15P
LNA-40-04000800-12-15P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
LNA-40-04000800-12-15P
Description:
IC RF AMP VSAT 4GHZ-8GHZ MODULE
Gain 40dB
P1dB 15dBm
RF Type VSAT
Frequency 4GHz ~ 8GHz
Noise Figure 1.2dB
Package / Case Module, SMA Connectors
Product Status Active
Test Frequency 4GHz ~ 8GHz
Current - Supply 325mA
Voltage - Supply 15V