Home / RF Amplifiers / LNA-40-08001800-23-15P
LNA-40-08001800-23-15P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
LNA-40-08001800-23-15P
Description:
IC RF AMP VSAT 8GHZ-18GHZ MODULE
Gain 40dB
P1dB 15dBm
RF Type VSAT
Frequency 8GHz ~ 18GHz
Noise Figure 2.3dB
Mounting Type Connector Mount
Package / Case Module, SMA Connectors
Product Status Active
Test Frequency 8GHz ~ 18GHz
Current - Supply 400mA
Voltage - Supply 15V