Home / RF Amplifiers / LNA-40-26004000-35-15P
LNA-40-26004000-35-15P
L3 Narda-MITEQ
Product No:
LNA-40-26004000-35-15P
Description:
IC RF AMP VSAT 26GHZ-40GHZ MOD
Gain 40dB
P1dB 15dBm
RF Type VSAT
Frequency 26GHz ~ 40GHz
Noise Figure 3.5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 26GHz ~ 40GHz
Current - Supply 500mA
Voltage - Supply 15V