
Murata Electronics
Product No:
LQG15HZR18H02D
Manufacturer:
Package:
0402 (1005 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 180NH 150MA 3.38OHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.114
0.114
10
0.09975
0.9975
25
0.08816
2.204
50
0.07505
3.7525
100
0.066215
6.6215
250
0.060686
15.1715
500
0.055176
27.588
1000
0.046341
46.341
2500
0.039729
99.3225
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Multilayer |
| Series | LQG15 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±3% |
| Inductance | 180 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Air |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Base Product Number | LQG15HZ |
| DC Resistance (DCR) | 3.38Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 150 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0402 (1005 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 500MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |