
Murata Electronics
Product No:
LQG18HN3N9S00D
Manufacturer:
Package:
0603 (1608 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 3.9NH 450MA 150MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1995
0.1995
10
0.1805
1.805
25
0.16074
4.0185
50
0.13661
6.8305
100
0.12065
12.065
250
0.110542
27.6355
500
0.10051
50.255
1000
0.084426
84.426
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Multilayer |
| Series | LQG18 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 12 @ 100MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±0.3nH |
| Inductance | 3.9 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Air |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | LQG18HN |
| DC Resistance (DCR) | 150mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 900 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 6GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |