
Murata Electronics
Product No:
LQH2HPN2R2MDRL
Manufacturer:
Package:
1008 (2520 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 2.2UH 820MA 408MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.36955
3.6955
25
0.34314
8.5785
50
0.29032
14.516
100
0.26391
26.391
250
0.248026
62.0065
500
0.221654
110.827
1000
0.179426
179.426
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LQH2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 2.2 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1008 (2520 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Base Product Number | LQH2HPN |
| DC Resistance (DCR) | 408mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 820 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | 1008 (2520 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 50MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 850mA |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |