
Murata Electronics
Product No:
LQH2HPNR47NJRL
Manufacturer:
Package:
1008 (2520 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 470NH 1.65A 37.2 MOHM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4085
0.4085
10
0.3648
3.648
25
0.3192
7.98
50
0.2736
13.68
100
0.250705
25.0705
250
0.227924
56.981
500
0.214244
107.122
1000
0.164112
164.112
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LQH2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±30% |
| Inductance | 470 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1008 (2520 Metric) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Base Product Number | LQH2HPN |
| DC Resistance (DCR) | 37.2mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 1.65 A |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | 1008 (2520 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 190MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 3.5A |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |