
Murata Electronics
Product No:
LQH2HPZ100MDRL
Manufacturer:
Package:
1008 (2520 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 10UH 430MA 1.44OHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.513
0.513
10
0.4503
4.503
25
0.418
10.45
50
0.35359
17.6795
100
0.32148
32.148
250
0.302138
75.5345
500
0.270009
135.0045
1000
0.218576
218.576
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LQH2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 10 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1008 (2520 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Base Product Number | LQH2HPZ |
| DC Resistance (DCR) | 1.44Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 430 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | 1008 (2520 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 30MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 420mA |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |