
Murata Electronics
Product No:
LQH32PNR47NNCL
Manufacturer:
Package:
1210 (3225 Metric)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FIXED IND 470NH 2.9A 28.8MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.437
0.437
10
0.3838
3.838
25
0.35682
8.9205
50
0.30191
15.0955
100
0.274455
27.4455
250
0.257944
64.486
500
0.230508
115.254
1000
0.186599
186.599
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LQH32 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±30% |
| Inductance | 470 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Base Product Number | LQH32PN |
| DC Resistance (DCR) | 28.8mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 2.9 A |
| Height - Seated (Max) | 0.087" (2.20mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 1210 (3225 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 100MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 4.4A |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |