
Murata Electronics
Product No:
LQM18FN100M00D
Manufacturer:
Package:
0603 (1608 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 10UH 50MA 1.17 OHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.19
0.19
10
0.1691
1.691
25
0.15048
3.762
50
0.12787
6.3935
100
0.11286
11.286
250
0.103436
25.859
500
0.094031
47.0155
1000
0.078983
78.983
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Multilayer |
| Series | LQM18 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 10 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | LQM18FN |
| DC Resistance (DCR) | 1.17Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 50 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 30MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 50mA |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |