
Murata Electronics
Product No:
LQM18PNR47MFHD
Manufacturer:
Package:
0603 (1608 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 470NH 1.4A 125MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.266
0.266
10
0.2375
2.375
25
0.20824
5.206
50
0.17841
8.9205
100
0.16359
16.359
250
0.148732
37.183
500
0.139802
69.901
1000
0.107084
107.084
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Multilayer |
| Series | LQM18 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 470 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | LQM18PN |
| DC Resistance (DCR) | 125mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 1.4 A |
| Height - Seated (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 100MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 1.5A |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |