
Murata Electronics
Product No:
LQM21FN2R2N00D
Manufacturer:
Package:
0805 (2012 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 2.2UH 150MA 364MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2945
0.2945
10
0.25935
2.5935
25
0.22686
5.6715
50
0.19437
9.7185
100
0.178125
17.8125
250
0.161918
40.4795
500
0.152209
76.1045
1000
0.116584
116.584
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Multilayer |
| Series | LQM21 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±30% |
| Inductance | 2.2 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Base Product Number | LQM21FN |
| DC Resistance (DCR) | 364mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 150 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.041" (1.05mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 0805 (2012 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 70MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 150mA |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |