
Murata Electronics
Product No:
LQM21PH2R2MGCD
Manufacturer:
Package:
0805
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FIXED IND
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3135
0.3135
10
0.2774
2.774
25
0.2432
6.08
50
0.20843
10.4215
100
0.191045
19.1045
250
0.17366
43.415
500
0.163248
81.624
1000
0.125039
125.039
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Multilayer |
| Series | LQM21 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 2.2 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Base Product Number | LQM21PH |
| DC Resistance (DCR) | - |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Frequency - Self Resonant | 40MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |