
Murata Electronics
Product No:
LQM21PZ4R7NGRD
Manufacturer:
Package:
0805 (2012 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 4.7UH 800MA 288MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.342
0.342
10
0.3059
3.059
25
0.26714
6.6785
50
0.22914
11.457
100
0.210045
21.0045
250
0.19095
47.7375
500
0.179493
89.7465
1000
0.137474
137.474
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Multilayer |
| Series | LQM21 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±30% |
| Inductance | 4.7 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Base Product Number | LQM21PZ |
| DC Resistance (DCR) | 288mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 800 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.041" (1.05mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0805 (2012 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 30MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |