
Murata Electronics
Product No:
LQM2HPN4R7MGSL
Manufacturer:
Package:
1008 (2520 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 4.7UH 1A 313 MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2185
0.2185
10
0.1957
1.957
25
0.17138
4.2845
50
0.14687
7.3435
100
0.134615
13.4615
250
0.12236
30.59
500
0.115026
57.513
1000
0.088103
88.103
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Multilayer |
| Series | LQM2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 4.7 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1008 (2520 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | - |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Base Product Number | LQM2HPN |
| DC Resistance (DCR) | 313mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 1 A |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 1008 (2520 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 20MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |