
Murata Electronics
Product No:
LQM2HPNR68MCHL
Manufacturer:
Package:
1008
Batch:
-
Description:
FIXED IND 680NH 1.5A 150MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.38
0.38
10
0.33345
3.3345
25
0.29222
7.3055
50
0.25042
12.521
100
0.22952
22.952
250
0.208696
52.174
500
0.196175
98.0875
1000
0.150262
150.262
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Multilayer |
| Series | LQM2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 680 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1008 (2520 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| DC Resistance (DCR) | 150mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 1.5 A |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 1008 |
| Frequency - Self Resonant | 60MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 1.1A |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |