
Murata Electronics
Product No:
LQW04AN0N8D00D
Manufacturer:
Package:
03015 (0804 Metric)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FIXED IND 0.8NH 1.8A 20MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3895
0.3895
10
0.3439
3.439
25
0.30096
7.524
50
0.25783
12.8915
100
0.236455
23.6455
250
0.214928
53.732
500
0.202027
101.0135
1000
0.154746
154.746
2500
0.146148
365.37
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW04 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 23 @ 250MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±0.5nH |
| Inductance | 0.8 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0302 (0804 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Non-Magnetic |
| Size / Dimension | 0.031" L x 0.016" W (0.80mm x 0.40mm) |
| Base Product Number | LQW04AN |
| DC Resistance (DCR) | 20mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 1.8 A |
| Height - Seated (Max) | 0.018" (0.45mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 03015 (0804 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 20GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |