
Murata Electronics
Product No:
LQW15CAR73J00D
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 730NH 200MA 1.95OHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.513
0.513
10
0.44555
4.4555
25
0.4142
10.355
50
0.35036
17.518
100
0.31844
31.844
250
0.299364
74.841
500
0.26752
133.76
1000
0.216572
216.572
2500
0.203832
509.58
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LQW15 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 730 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.040" L x 0.022" W (1.02mm x 0.55mm) |
| Base Product Number | LQW15CA |
| DC Resistance (DCR) | 1.95Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 200 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.66mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 810MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 10 MHz |