
Murata Electronics
Product No:
LQW15CNR11J1ZD
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 106NH 850MA 144MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5795
0.5795
10
0.51015
5.1015
25
0.47348
11.837
50
0.40071
20.0355
100
0.36423
36.423
250
0.342418
85.6045
500
0.305995
152.9975
1000
0.247703
247.703
2500
0.23313
582.825
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LQW15 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 106 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Base Product Number | LQW15CN |
| DC Resistance (DCR) | 144mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 850 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 1.5GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |