
Murata Electronics
Product No:
LQW15CNR16J0ZD
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 160NH 480MA 330MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5795
0.5795
10
0.50445
5.0445
25
0.46816
11.704
50
0.39596
19.798
100
0.36005
36.005
250
0.338428
84.607
500
0.302423
151.2115
1000
0.244815
244.815
2500
0.230413
576.0325
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LQW15 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 160 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Base Product Number | LQW15CN |
| DC Resistance (DCR) | 330mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 480 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 900MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |