
Murata Electronics
Product No:
LQW15CNR18J1ZD
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 180NH 560MA 312MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5795
0.5795
10
0.5035
5.035
25
0.46778
11.6945
50
0.39596
19.798
100
0.35986
35.986
250
0.338276
84.569
500
0.302309
151.1545
1000
0.24472
244.72
2500
0.230328
575.82
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LQW15 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 180 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Base Product Number | LQW15CN |
| DC Resistance (DCR) | 312mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 560 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 1GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |