
Murata Electronics
Product No:
LQW15CNR20J00D
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FIXED IND 200NH 390MA 470MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5415
0.5415
10
0.47405
4.7405
25
0.44042
11.0105
50
0.37259
18.6295
100
0.338675
33.8675
250
0.318364
79.591
500
0.284506
142.253
1000
0.230318
230.318
2500
0.216771
541.9275
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LQW15 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 200 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Base Product Number | LQW15CN |
| DC Resistance (DCR) | 470mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 390 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 800MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |