
Murata Electronics
Product No:
LQW15CNR27J1ZD
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 270NH 420MA 520MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5795
0.5795
10
0.5073
5.073
25
0.47158
11.7895
50
0.399
19.95
100
0.362615
36.2615
250
0.340898
85.2245
500
0.304627
152.3135
1000
0.246601
246.601
2500
0.232094
580.235
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LQW15 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 270 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Base Product Number | LQW15CN |
| DC Resistance (DCR) | 520mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 420 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 830MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |