
Murata Electronics
Product No:
LQW15CNR33J10D
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 330NH 390MA 560MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.551
0.551
10
0.48355
4.8355
25
0.44878
11.2195
50
0.37962
18.981
100
0.345135
34.5135
250
0.324482
81.1205
500
0.289959
144.9795
1000
0.234726
234.726
2500
0.220913
552.2825
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LQW15 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 330 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Base Product Number | LQW15CN |
| DC Resistance (DCR) | 560mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 390 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 520MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |