
Murata Electronics
Product No:
LQW15CNR47J1ZD
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 470NH 350MA 660MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5795
0.5795
10
0.5035
5.035
25
0.46778
11.6945
50
0.39577
19.7885
100
0.35986
35.986
250
0.338238
84.5595
500
0.302252
151.126
1000
0.244672
244.672
2500
0.23028
575.7
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LQW15 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 470 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Base Product Number | LQW15CN |
| DC Resistance (DCR) | 660mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 350 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 380MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 10 MHz |