
Murata Electronics
Product No:
LQW15CNR82M10D
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 820NH 275MA 840MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.513
0.513
10
0.4503
4.503
25
0.418
10.45
50
0.35378
17.689
100
0.32167
32.167
250
0.302366
75.5915
500
0.270199
135.0995
1000
0.218738
218.738
2500
0.205865
514.6625
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LQW15 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 820 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Base Product Number | LQW15CN |
| DC Resistance (DCR) | 840mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 275 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 200MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |