
Murata Electronics
Product No:
LQW18AN10NG10D
Manufacturer:
Package:
0603 (1608 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 10NH 800MA 58 MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1805
0.1805
10
0.16435
1.6435
25
0.14592
3.648
50
0.12388
6.194
100
0.109345
10.9345
250
0.100282
25.0705
500
0.091162
45.581
1000
0.07657
76.57
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW18 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 38 @ 250MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±2% |
| Inductance | 10 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Non-Magnetic |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | LQW18AN |
| DC Resistance (DCR) | 58mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 800 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 5GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |